Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi nr 38
mieści się przy ulicy Grażyny 19
w Bielsku-Białej. Przedszkole otwarte jest
w godzinach od 6.00 do 17.00.

Pracujemy:

• Grupa Maluchów: od 7.00 do 17.00
  • Grupa Starszych maluchów: od 6.00 do 16.00
  • Grupa Starszaków A: od 8.00 do 16.00
  • Grupa Starszaków B: od 7,30.00 do 16.30
  • Grupa Terapeutyczna (4): od 8.00 do 15.00
  • Grupa Terapeutyczna (5): od 8.00 do 15.00
  • Grupa Terapeutyczna(6): od 7.00 do 15.00
  • Grupa Terapeutyczna(7): od 8.00 do 15.00
  • Grupa Terapeutyczna(8): od 8.00 do 15.00
  • Grupa Terapeutyczna (9): od 8.00 do 16.00
Logo1

W placówce są trzy oddziały ogólnodostępne i sześć oddziałów przedszkola specjalnego (grupy liczą od 4 do 10 dzieci), w tym cztery dla dzieci autystycznych (od 2 do 4 dzieci).

Zapewniamy opiekę, zabawę i naukę w wesołych i przestronnych wnętrzach parterowego budynku. Każda grupa ma do dyspozycji salę z łazienką i bezpośrednim wyjściem do dużego, zielonego ogrodu. Mamy salę gimnastyczną przygotowaną do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej. Maluchy mają zagwarantowane cztery posiłki dziennie: pierwsze i drugie śniadanko, obiadek i podwieczorek.

Dodatkowo dzieci objęte są opieką specjalistów prowadzących terapię: logopedyczną, psychologiczną, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, gimnastykę korekcyjno-kompensacyjną.

Od września 2014 roku przedszkole realizuje innowację organizacyjną – „Wprowadzenie żywienia w oparciu
o zdrowe i naturalne produkty, uwzględniającego szczególne potrzeby dzieci: z alergią pokarmową, dzieci
z autyzmem i dotkniętych chorobami metabolicznymi”.

p38_4

Głównym celem innowacji jest poprawa jakości żywienia jak również:

• umożliwienie dzieciom z alergią pokarmową pobytu w przedszkolu w grupie rówieśników bez obaw
    o konsekwencje zdrowotne w sytuacji stosowania nieodpowiedniej diety,
  • poszerzenie wachlarza opieki i dostosowanie jej do dzieci niepełnosprawnych intelektualnie oraz dotkniętych chorobami metabolicznymi,
  • poszerzenie zakresu terapii dzieci z autyzmem    o dietę bezglutenową, bezmleczną i bezcukrową.

Przedszkole uczestniczy w programach pilotażowych Brainfood oraz Maestro.

Od 1 marca 2015 roku obowiązuje następująca procedura postępowania w przypadku choroby dziecka: procedura.pdf