Czym są pliki Cookie ?

Ciasteczka (ang. cookies) to niewielkie pliki tekstowe, zapisywane i przechowywane na twoim komputerze, tablecie lub smartfonie podczas gdy odwiedzasz różne strony w Internecie. Ciasteczko zazwyczaj zawiera nazwę strony internetowej, z której pochodzi, „długość życia” czyli czas swojego istnienia, oraz przypadkowo wygenerowany, unikalny numer identyfikujący przeglądarkę, z jakiej następuje połączenie ze stroną internetową.

 

Polityka plików Cookie

1. Serwis internetowy www.przedszkole38-bielsko.pl, wykorzystuje cookies, tj. informacje, które serwery mogą je odczytać przy każdorazowym połączeniu się z urządzenia końcowego, może także używać innych technologii o funkcjach podobnych lub tożsamych z cookies. W niniejszym dokumencie, informacje dotyczące cookies mają zastosowanie również do innych podobnych technologii stosowanych w ramach naszego serwisu internetowego.

2. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:

  • dostosowania zawartości stron serwisu internetowego do preferencji użytkownika,
  • optymalizacji korzystania ze stron internetowych; (m.in. pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb),
  • tworzenia statystyk, aby zrozumieć, w jaki sposób użytkownicy serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
  • utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
  • dostarczania użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

 3. W ramach serwisu internetowego www.przedszkole38-bielsko.pl możemy stosować następujące rodzaje plików cookies:

  • niezbędne, które umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, wykorzystywane np. w usługach wymagających uwierzytelniania,
  • zapewniające bezpieczeństwo, m.in. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania,
  • umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu,
  • funkcjonalne, które umożliwiają zapamiętanie wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, rozmiaru czcionki, wyglądu strony itp.,
  • reklamowe, które umożliwiają dostarczanie użytkownikom treści reklamowych dostosowanych do ich zainteresowań.

4. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika. Użytkownicy serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione tak, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu użytkownika serwisu internetowego. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Niedokonanie zmiany ustawień w zakresie cookies oznacza, że będą one zamieszczone w urządzeniu końcowym użytkownika, a tym samym będziemy przechowywać informacje w urządzeniu końcowym użytkownika i uzyskiwać dostęp do tych informacji.

5. Wyłączenie stosowania cookies może spowodować utrudnienia korzystania z niektórych usług w ramach naszego serwisu internetowego, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie opcji przyjmowania cookies nie powoduje natomiast braku możliwości czytania lub oglądania treści zamieszczanych w serwisie internetowym www.przedszkole38-bielsko.pl z zastrzeżeniem tych, do których dostęp wymaga logowania.

6. Pliki cookies mogą być zamieszczane w urządzeniu końcowym użytkownika serwisu internetowego www.przedszkole38-bielsko.pl, a następnie wykorzystywane przez firmy reklamowe, firmy badawcze oraz dostawców aplikacji multimedialnych.

 

Jak wyłączyć pliki cookie w przeglądarce ?Wielkość czcionki
Kontrast